Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Rahdan Röportaj

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Crewen

HaftannElemanı Crewen

Erkek
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 24/09/08 Mesaj Sayısı : 457 Nerden : Olduğum Önemli mi ? İş/Hobiler : Emine Lakap : Crewen
Rahdan Röportaj Vide
MesajKonu: Rahdan Röportaj   Rahdan Röportaj EmptyC.tesi Eyl. 27 2008, 10:54

Yeraltının Tanınmış İsimlerinden Rahdan 2007 de Kendinden Baya Bahsettirdi.2007'nin Başında Kerim Mic Rap Ve Frekans'la Ortak Albümleri Olan Mizansen'in Ardından Bu Ay Çıkardığı Underground Albüm "Patika" yı Dinleyicilerine Sunan Rahdan İle Bi Röportaj Yaptık. Selamlar Rahdan,Öncelikle Albümün Hayırlı Olsun Gerçekten Baya Çaba Sarfedilmiş Bi Albüm.Albüm Hakkında Biraz Yorum Yaparmısın?
Rahdan:Tabiki, "Patika" albümünü 3406'yı tamamladıktan sonra gerçekleştirmek istedim ancak malum bizim yaş grubumuzun en önemli derdi o sıralar Öss idi, dolayısıyla öss'ye yoğunluk verdim, sonucunda Şehir değiştirme durumum ve kişisel meselelerim sebebiyle gecikti ancak kendimi tam yansıtamamış olsamda bu albüm bir Rahdan Complication'ı gibi birşey oldu, dinleyip beğenen beğenmeyen herkese teşekkür ediyorum.

2007 de Adından Baya Bahsettirdin,Mizansen Ortak Albümüyle ve Patika Gibi Çalışmaları Sundun Dinleyicilerine Biraz Dinlenecekmisin Yoksa Başka Projelerinde Varmı?
Rahdan:2007 gerçekten güzel geçiyor daha yeni yarılamamıza rağmen iki tane albüm (40 track) verebilmiş olmam gerçekten benim için de sevindirici. Mizansen'e bandrol basabilirdik, patika'yı underground satabilirdim ancak gerek ortam gerekse insanlara sadece dinlemeleri için sunma isteiğimiz bu düşüncemizden bizi uzaklaştırdı. Bu yaz pek birşey yapmayacağım, Yurtdışında (a.b.d.) olacağım yaklaşık 4 ay, orada belki feat. çalışmalarım olacak, onları da internetten duyururum. Şimdilik Bir proje yok.
Albümde Slow ve Arabesk Tadı Var Biraz Bu Tarzı Seçmendeki Etken Neydi.
Rahdan:Şimsi arabesk konusunda eleştiriler alıyorum ama ben sonuçta bu müziği insanlar dinlesin diye yapıyorum, insanlar için değil. Bu iki konuyu ayırmak lazım. Dinler yorum yapar eyvallah ancak seviyesizliğe düşmemesi lazım eleştirilerin. Arabesk dediğiniz müziği seçmemin sebebi arap müziği ve türk sanat müziğini seviyor olmam, rapten çok neredeyse bu müzikleri dinliyorum ve farklılık yaratacağını düşündüm. "ya olmasa gözlerin" ahmet özhan'ın "gülü susuz seni aşksız bırakmam" sample ı iken, "özlemişsin" khalid isimli bi arab'ın. Sample kullanmayı ve bu samplelarda keman'ı kullanmayı seviyorum. arabesklik buradan geliyor. Slow konusuna gelince de ben ilk şarkımdan itibaren aşk şarkılarını yapıyorum, insanlar ilk şarkımı dinlediğinde rapte aşk olmaz demişti, ama aradan 5 yıl geçti, şimdi herkes aşk şarkısı yapıyor. yada melankolik dediğimiz tarz yapıyor. Rap battle'dan ibaret değil, nasıl kişisel sorunlarımızı yada gençliğin problemlerini anlatıyorsak, aşk'ı da işleyebiliriz. (allah aşkı, sevgili aşkı vs...)
Rahdan Yerli ve Yabancı Olarak Kimleri Dinler Kimleri Beğenir
Rahdan:Yerli olarak yakın arkadaşlarım Kerim,Yunus Emre, Frekans, bunların yanısıra Sansar, kendi tarzını oluşturmuş ve bence çok başarılı olan Karaçalı, Mt, Patron, Şehinşah, Ulaş, Rapozof, Darp, Singaf, RAziel, Da poet kısacası bizim jenerasyonumuz dediğimiz insanları beğenerek takip ediyorum.
Yabancı olarak Twista, Tech Nine, Avrupa'dan da kool savaş dinlerim.
DeJaWuEp

Web Master DeJaWuEp

Erkek
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 23/09/08 Mesaj Sayısı : 417 Nerden : Deutschland / Bonn İş/Hobiler : Rap - Poker - Okey =) Lakap : DeJAWuEp - Duygusuz Serseri
Rahdan Röportaj Vide
MesajKonu: Geri: Rahdan Röportaj   Rahdan Röportaj EmptyC.tesi Ekim 04 2008, 01:26

Paylaşım için teşekkürler Crewen ...
https://dejawuep.yetkin-forum.com

Rahdan Röportaj

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası