Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

şehinşah Hiphoplife

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Crewen

HaftannElemanı Crewen

Erkek
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 24/09/08 Mesaj Sayısı : 457 Nerden : Olduğum Önemli mi ? İş/Hobiler : Emine Lakap : Crewen
şehinşah Hiphoplife Vide
MesajKonu: şehinşah Hiphoplife   şehinşah Hiphoplife EmptyC.tesi Eyl. 27 2008, 10:57

Underground'un tanınan isimlerinden Şehinşah, değişik sesi ve tarzıyla dikkat çekiyor. 1995'ten beri Türkçe Rap dinleyicisi olan Şehinşah, İlk albümü olan " Haremeynalamut " 'u sitemiz üzerinden yayınlamıştı. Bu süre zarfı içerisinde çeşitli şarkılarını da sitemiz üzerinden yayınlayan Şehinşah'la yaptığımız röportajı ve yeni parçası HipHop okulunu sizlere sunuyoruz.

HİPHOPLİFE: Seni tanımayanlar için kendinden ve yer aldığın projelerden bahseder misin?

ŞehinŞah: Öncelikle herkese selamlar adım Ufuk YIKILMAZ 19 yaşındayım. Cartel zamanından beri dinleyiciyim, ama burada bir açıklama yapma gereksiniminde hissediyorum kendimi; Haremeynalamut albümündeki Intro'da, Cartel'e diss falan attığım yok sadece orada Rap müziğe başlayışımı eğlenceli biçimde dinleyici kitleye aktarmak istedim. Zaten o Intro'da kendimle de dalga geçiyorum e nihayetinde eğlendiklerini düşünüyorum . Konuya gelirsek 2000 yılına kadar sadece dinleyici olarak kaldım, elimde sözler vardı ama ne ritim ne de flow açısından yeterli değildi, zaten ilk kayıtlarımı dinletsem yarılırsınız gülmekten 2000 yılında (Obesyon) adlı ilk kaydımda, Mastakatil'le feat.yapmıştık. Sonra onunla " Haremeyn_g3 " adlı Rap grubunu kurduk, ardından anlaşmazlıklar nedeniyle yollarımız ayrıldı. Kayıt imkansızlıkları yüzünden 2003'e kadar sadece lirik yazdım. Babama yalvarıp yakarıp bi bilgisayar aldırdım ve kayıt serüvenlerim başladı . Bir sitede parçalarımı yayınlattırdım, iyi tepkiler geldi. Sonra da "Haremeynalamut " isimli albüm çıktı işte, Patron, Saian, Sir Lather, Yunus Emre, Mastakatil gibi, hem Rap hemde insan olarak sevdiğim isimlerle birlikte çalışmalarım oldu ve tam gaz devam ediyorum. İsmini unuttuğum biri varsa şimdiden özür diliyorum, peace.

Hiphoplife: Değişik bir sesin ve stilin var. Kendini nasıl tanımlıyorsun?

ŞehinŞah: Eyvallah öyle diyorlar . Ama soranlar var, emin olsunlar hiç bir programla yapmıyorum yada kasmıyorum kendimi o şekilde çıksın diye. Stil konusunda, kendi stilimin olması gerçekten çok güzel benim için kimseyi taklit etmiyorum kimsenin flow'unu copy paste yapmıyorum . Kendimi ise bir kalıba sığdırmıyorum. Hani millet yanlış anlamasın, g*t*m kalkık falan değil, yani flex atmayıda seviyorum slow takılmayı da. Ama kendim olarak Rap okumayı daha çok seviyorum.

Hiphoplife: Haremeynalamut adında bir albümün var. Bu albüm sonrası tepkiler ne yönde oldu?

ŞehinŞah: Tepkiler çok iyiydi, ama ben beğenmedim. Bazı dinleyicilerin forumda yazdıkları gibi biraz daha anlaşılır olmam lazımdı. Çalıştım, artık anlaşılabiliyorum .O zaman kendi kitlemi kazanmıştım, şimdi daha büyük bir kitleye yöneliyorum. Hedefleri büyütmek hiç bir zaman kötü olmamıştır . Zaten her gün daha iyi olmak için çalışıyorum, kaybolmak istemiyorum çünkü.

Hiphoplife: Yeni projeler var mı ? Biraz bahsedebilir misin ?

ŞehinŞah: Şu an yeni EP çalışmalarına başladım. İsmi: "Yasak Yerler" olacak. Mayıs sonlarında elinizde olur inşallah. Albümde, bana herkezin sevdiği ve saygı duyduğu sağlam mc ler eşlik edecek. EmirSF, Patron, Saian, Sansar ,Efsun ,Eral gibi. Sonra, EmirSF'in kurduğu " BEAT PAZARI LABEL" 'la sözleşme imzaladım. Underground albüm projesinden bitiminde, Emir'in prodüksiyonu olacak, bandrollü bir albüme başlayacağız. Çok ciddi biçimde bu albüme yoğunlaşıyorum. Zaten her şeyimi bu albüme vermem lazım, çünkü kimsenin şikayet etmeyeceği bir albüm olsun istiyorum. Sonrası için Allah kerim .

Hiphoplife: Diss olayları hakkında düşüncelerin neler? Sitemizde en son senin bir diss parçanı yayınladık?

ŞehinŞah: Üzücü. Kendi adıma da olsa bir süre sonra tahammül kalmıyor ve yapılması gerekiyor. Keşke hiç olmasalar demek isterim ama duygularımı ya da karşımdaki insan hakkında neler hissettiğimi Rap'le yani, ben olarak benimsediğim araçla anlatmak en güzeli. Ama bu sözüme dikkat edin anlatmak diyorum, karalamak değil.

Hiphoplife: Şehinşah'ın yanı sıra diğer lakabın Hasan Sabbah. Hasan Sabbah bilindiği gibi ilk haşhaşi örgütünün kurucusu ve terörün bu kadar yayılmasına zemin hazırlayan kişi. Bunun yanında çok da zeki birisi fakat Hasan Sabbah denince akılda olumsuz çağrışımlar bulunuyor. Sen bu ismin hangi özelliğini düşünerek kendine bu lakabı uygun gördün?

ŞehinŞah: Karışık ama anlatmaya değer . Şehinşah'la HasanSabbah, birbirine bağlantılı isimler aslında. Şehinşah iyiyi, HasanSabbah kötüyü temsil ediyor benim için. Eski zamanda Sultan Şehinşah'la HasanSabbah birbirine düşman iki hükümdarmış. Bu çatışma hoşuma gittiği için kullanıyorum iki mahlası da. Ayrıyetten Şehinşah hükümdarların hükümdarı olduğu için büyük bi gururla taşıyorum. Hasan Sabbah'sa kötülerin efendisi . Zaten yeni Raplerimde Şehinşah ve HasanSabbah olarak iki ayrı stil kullanacağım.
Biri (Hasan Sabbah) Raple katliam yaparken, diğeri ise (Şehinşah) gerçekleri çekinmeden onun suratına vuracak .

Hiphoplife: Rap senin hayatında neleri değiştirdi, yaşamından götürdükleri ve kazandırdıkları ne oldu?

ŞehinŞah: Rap'in benim hayatımda fazla değiştirdiği bir şey olamaz. Çünkü çocukluğumdan beri Rapleyim onunla büyüdüm. Millet 4 satırlık Pop parçaları dinlerken, ben Murat G, DJ Mahmut dinliyordum. Silahsız Kuvvet'in albümünü dinlerken kolonlara yapışıyordum her sözü ezberlemek için. Fuat Bonobo zaten kralımdı bizde yalan yok . Yaşamımdan birkaç tikky manita haricinde hiçbir şey götürmedi . Kazandırdığı en büyük şeyler ise; harbi arkadaşlar, dostlar, büyük eğlence, sevgi ve saygı oldu. Yeter zaten bana bunlar.

Hiphoplife: Şu anda underground'da tanınan bir isimsin. İlerideki hedefin nedir?

ŞehinŞah: Tabii ki çok büyük şeyler bekliyorum. Zamanında örnek aldığım isimler gibi başkalarının da beni feyz alması bir rüya olur benim için. Çok iyi olmak istiyorum ve bunun için her gün çalışıyorum, kendimi aşmak istiyorum. Yani çok şey istiyorum anlat anlat bitmez şimdi. Ölene dek Rap söylemek istiyorum, albümlerim olsun istiyorum, Dream TV'de weekend'lerim yapılsın istiyorum . Ama bunlara sahip olmak için çok çalışmak gerekiyor, bunun da farkındayım. Hedeflerim büyük ama, her MC'nin hayal ettiği şeyler,
bunu başarmakta tamamen bana kalmış .

Hiphoplife: Dinlediğin veya örnek aldığın isimler var mı?

ŞehinŞah: Dinlediğim çok isim var. Hangisini söyleyeyim bilmiyorum ama şu an ismini hatırladığım isimler; yabancı olarak Twista, Jedi Mind, Busta R., Dizzee Rascal, Tech Nine, Bussdriver, Necro, Nas, T-bone vs. Yerli olarak ta çok var. Emir&Doa, Patron, Saian, Ceza, Sago, Karaçalı, Rapangles, Efsun, Eral, Sansar Salvo , Raziel, Rapozof, Da Poet . Daha var kere var. İsmini unuttuğum ama işini gerçekten iyi yapan çok isim tanıyorum. Hepsine buradan kulaklarımı Raple tıka basa doldurdukları için teşekkürlerimi sunuyorum.

Hiphoplife: Son olarak söylemek istediğin bir şey var mı?

ŞehinŞah: Yanımda olan dostlarıma, Hiphoplife ailesine, Rap'i seven ,beni seven, sevmeyen ama Rap dinleyen herkese fuck the respect. Yeter ki onlara bir şey olmasın ,peace.
DeJaWuEp

Web Master DeJaWuEp

Erkek
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 23/09/08 Mesaj Sayısı : 417 Nerden : Deutschland / Bonn İş/Hobiler : Rap - Poker - Okey =) Lakap : DeJAWuEp - Duygusuz Serseri
şehinşah Hiphoplife Vide
MesajKonu: Geri: şehinşah Hiphoplife   şehinşah Hiphoplife EmptyC.tesi Ekim 04 2008, 01:27

Paylaşım için teşekkürler Crewen ...
https://dejawuep.yetkin-forum.com

şehinşah Hiphoplife

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası