Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Araç modifiye etme!!! Fulll...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Crewen

HaftannElemanı Crewen

Erkek
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 24/09/08 Mesaj Sayısı : 457 Nerden : Olduğum Önemli mi ? İş/Hobiler : Emine Lakap : Crewen
Araç modifiye etme!!! Fulll... Vide
MesajKonu: Araç modifiye etme!!! Fulll...   Araç modifiye etme!!! Fulll... EmptyC.tesi Eyl. 27 2008, 16:46

"]Modifiye - Arabaya Karbon Filtre Kaput Yapma

Bu dersimizde Bir lexusa karbon fibre kaput yapacağız.
Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet1
Karbon fiber kaputumuzu oluşturacağız önce.Yeni bir belge açın ve aşağıdaki değerleri girin.Sonrada maximum zoom yapın.(CTRL + 0(YANİ SIFIR))
Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet2
Ardından karbon fiber desenini oluşturmak için oluşturduğumuz yeni belgenin sol üst çeyreğini Rectengular Marque tool ile seçeceğiz.Sonra gradient fill toolu seçeceğiz.Daha sonra soldan sağa dikkatlice aşağıdaki gibi boşlukları dolduracağız.sağ alt köşeyede aynı işlemi uygulayacağız.(Ama bu sefer sağdan sola olacak şekilde.)Eğer doğru yaptıysanız aşağıdaki görüntüyü elde edeceksiniz.
Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet3
Carbon fiber desenindeki son adımımız ise bunu tanımlamak.Edit>Define Pattern e gidin.
İsmini Resimdiki gibi koyun(Carbon Fibre) ve ok'e basın.Artık dosyayı kaydetmeden kapatabilirsiniz.Çünkü yaptığımız işlem artık photoshopta kayıtlı durumda.
Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet4
Şimdi arabamızın resimini açıyoruz.Daha sonra polygonal lasso tool ile dikkatlice arabanın stock kaputunu seçiyoruz.(yani kendinde olan orjinal kaputunu)sonra seçtiğimiz bölümü yeni bir layera kopyala yapıştır yapıyoruz.
Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet5

Ardından yeni bir dosya açıyoruz.Dosyanın boyutu benim arabamın resmi 1024x768 olduğu için ben 1600x1200 yaptım.Siz de kendi resminize göre ayarlayın.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet6

Yeni bir layer yaratın ve Edit>Fill yapın custom patterne deseninizi seçin(carbon fibre deseni) ve okeye basın.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet7

Rectangular Marque tool ile bütün resmi seçin ve yeni bir layere kopyala yapıştır yapın.Bu yeni layer araba için fazla büyük olacak.Bu yüzden grab handles'ı kullanın ve yeni layer yerine oturacaktır.Şimdi resim aşağıdaki gibi gözükecektir.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet8

Şimdi karbn kaputumuzun daha gerçekçi görünmesi için bütün CF layerini seçin ve Filters>Distort>Twirl e gidin.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet9

Aşağıdaki ayarları yapın.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet10

Şimdi beceri isteyen bölüm geliyor.CF layerdayken ctrlye basılı tutun ve carbonu ekleyeceğiniz layerin üzerine tıklayın.Ve delete'ye basın.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet11

Şimdi layer blending modunu multiply olarak değiştirin.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet12

Evet bitti sayılır.Son adımımız ise Carbon Fiber layerini kaput layerine flatten yapın.Ve işte karşınızda Carbon Fiber Kaputlu bir lexus duruyor.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Carbonbonnet13

Modifiye - Arabanın Farlarının Rengini Değiştirme

Bu dersimizde bir Citroen'in arka lambalarını modifiye edeceğiz.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Clearlights1

Şimdi ilk önce yapmanız gereken arka lambanın etrafında polygon lasso tool ile dönmek.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Clearlights2

Ardından Image>Adjust>Channel Mixer a gidin ve Monochrome'un yanına tik koyun.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Clearlights3

Ve bu işlemden sonra artık arabamızın arka ışıkları arabanın rengiyle uyumlu.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Clearlights4

Modifiye - Arabayı Farklı Renklerde Boyama

1) kendimize boyayacagımız aracımızı seçiyoruz.

2) Daha sonra Lasso TooL (L) Aracı ile aşagıdaki resimdeki gibi aracımızı düzgün bir şekilde seçiyoruz.

Araç modifiye etme!!! Fulll... R11bs

3) Daha sonra Sağ tıklayıp save selections a tıklıyoruz ve istediğimiz bir ismi veriyoruz.

4) image > adjustment > Desature effectimizi uyguluyoruz. goruntu aşagıdaki gibi olmalı

Araç modifiye etme!!! Fulll... R29sv

5) Daha sonra CTRL+C ile seçtigimiz kısmı kopyalıyoruz ve CTRL+V ile yapıştırıyoruz. Marquue tooL (M) aracını seçiyoruz ve resmimizin üzerinde sağ tıklayıp Load Selectiopn diyoruz ve isim verdiğimiz Selecti loadlıyoruz.

6) Daha Sonra Graident tooL aracını seçerek Kendimize Ustteki renklerden birini seçiyoruz örnek aşagıdaki gibi:

Araç modifiye etme!!! Fulll... R38sx

7) Rengimizi seçtikten sonra mausemiz ile aracımızı bir köşesinden diğer köşesine dogru mausemizi sürüklüyoruz ve bırakıyoruz. daha sonra Layer penceresinden en üstteki layerimizin blendin ayarını overlay konumuna getiriyoruz. örnekte oldugu gibi.

Araç modifiye etme!!! Fulll... R47rr

Modifiye - Aracın Farlarını Değiştirme

1) farına kaş yapacagımız arabamızı seçiyorum ben alttaki s2000 i seçtim.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Ka4tm

2) daha sonra farın kenarını alttaki resimdeki gibi Lasso TooL (L) Aracı ile seçiyoruz.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Ka10le

3) Seçtiğimiz BoLgeti Smudge TooL (R) Aracı ile ilk başta %100 boyutlarında taralı alanımızın içini doldurmaya başlıyoruz. örnek

Araç modifiye etme!!! Fulll... Ka22rd

4) daha sonra %26

Araç modifiye etme!!! Fulll... Ka31rm

5) daha sonra %21 olarak uzerinden geçiyoruz.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Ka45by

6) Son aşama olarak Line TooL aracı ile Farımızın üst kesişme yerine bir çizgi çekiyoruz çizginin yüksekligi 1 px olacak ama bu sizin resminizim buyuklugune gore değişir aşagıdaki ornekte oldugu gibi

Araç modifiye etme!!! Fulll... Ka51tv

7) Daha sonra Çizgimizin oldugu layerin opacity değerini düşürmemiz gerekiyor ben bu resme gore aşagıdaki değerde düşürdüm artık gerisi sizin resminizi bağlı.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Ka64tj

Cool Çalışmamız bitti aşagıdaki gibi olmalı

Modifiye - Arabanın Altına Neon Işık Verme 2

Araç modifiye etme!!! Fulll... Neo1ab

2) Daha sonra Lasso TooL (L) aracı ile aşagıdaki gibi seçiyoruz.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Neo15sl

3) Select > Feather komudunu 0,5 px olacak şekilde giriyoruz. CTRL+c CTRL+V işlenmelerini yapıyoruz ve seçtigimiz bolge yeni layere kaydedilmiş oluyor. bu layerin yanındaki goz işaretine tıklayarak gorunmez yapıyoruz ve en alttaki layerimize tıklıyoruz.

4) renk Kırmızı veya sizin seçeceginiz bir renk olacak şekilde Rectangle TooL (U) Aracı ile Aşagıdaki gibi iki tane dikdortgen çiziyyoruz ve oluşan layerlere sağ tıklayarak Resteriz Layer diyoruz ve CTRL+E komuduyla ikisini birleştiriyoruz.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Neo24ji

5) daha sonra Birleştirdiğimiz tek olan layerimize sağ tıklayarak Blending options ayarına giriyoruz ve aşagıdaki değerleri giriyoruz.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Neo31ea

6) yukardaki işlemi yaptıktan sonra gorunmez yaptıgımız layerimize tıklıyoruz ve gorunur hale getiriyoruz alttaki neonumuz belirmiş oluyor eger neonumuz çok yukarıda kaldıysa Move TooL (V) aracı iLe aşagıya dogru çekiyoruz ve gozuken yerleri Erase TooL (E) aracı ile siliyoruz

Araç modifiye etme!!! Fulll... Neo46wc

7) son olarak goruntumuz aşagıdaki gibi olmalıdır.

Modifiye - Arabanın Rengini Değiştirme

1) Kendimize rengini değiştireceğimiz araba resmini Phoptoshopumuzda açıyoruz.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Re16fb

2) Resmimizde arabamızı Magnetic Lasso TooL aracı (L) iLe Düzgün bir şekilde seçiyoruz. aşagıdaki resim örneginde oldugu gibi :

Araç modifiye etme!!! Fulll... Re25ii

3) daha sonra CTRL+C ile kopyalıyoruz ve CTRL+V iLe yapıştıtıp Yeni Layerde bu seçtiğimiz kısımı gormemiz lazım.
Bu kısıma İmage > Adjustments > Variations effectinden istediğimiz rengi orada bakarak üzerine tıklıyoruz rengin iyice değişmesi için bi kaç kere tıklarsak daha iyi olur. Örnek aşagıdaki gibi olmalıdır.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Re32ex

4) Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra aracımızda gereksiz boya kısımlarını silmek için Erase Tool (E) aracını kullanarak gereksiz kısımları uzaklaştırıyoruz. (örn : CamLar , FarLar vs... ) ve çalışmamız bitmiş bulunuyor biryerde yanıLgıya düşmediyseniz goruntu aşagıdaki gibi olmalıdır :

Eminim işinize çok yarayacaktır. sadece araba boyamasında değil tüm heryerde bu komutları kullanabilirsiniz.

Modifiye - Arabanın Dış Bölümlerinin Rengini Değiştirme

1) Kaputunu siyah yapacagımız arabamızı seçiyoruz. benim tavsiyem arkadaşlar daha çok Gri tonlardaki arabalarda bu işlemi uygulayın çünkü daha iyi sonuç veriyor. ben aşagıdaki arabayı seçtim mesela.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Kaput7yn

2) Arabamızın kaputunu Magentic lasso TooL (L) aracı ile seçiyoruz dikkatli deçmeye özen gosterin. örnek aşagıdaki gibi :

Araç modifiye etme!!! Fulll... Kaput12mo

3) Daha sonra image > Adjustments > Brightness and Contrast aracı ile kaputumuzun rengini ayarlıyoruz ben bu araç için aşagıdaki değeri uygun gordum. İstediginiz degeri girebilirsiniz

Araç modifiye etme!!! Fulll... Kaput23fs

4) Resmimizin son hali alttaki gibi olmalıdır.

Modifiye - Arabanın Camının Rengini Değiştirme

1) Camına film çekmek istediğimiz aracımızı seçiyoruz ben alttaki aracı seçtim

Araç modifiye etme!!! Fulll... Film2tg

2) Aşagıdaki resimde goruldugu gibi camlarımızı Magnetic lasso tool aracı ile düzgünce seçiyoruz.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Film17qt

3) İmage > Adjustments > Brightness and Contrast Ayarlarıyla oynayarak filmimizi çekme işlemini tamamlamış oluyoruz. örnek aşagıdaki gibi.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Film28yx

4) istersek image > Adjustment > variations kısımndan camımızı renklendirebiliriz. örnek :

Modifiye - Arabanın Tabanını Alçaltma

1) Kendimize Bir kurban seçiyoruz

Araç modifiye etme!!! Fulll... Alcaltma4go

2) daha sonra Magnetic Lasso Tool aracı ile (l) Resmi Aynı aşagıdaki gibi seçiyoruz. dikkatli secin yoksa gerçekci gozukmez.

Araç modifiye etme!!! Fulll... Alcaltma10tw

3) seçimizi yaptıktan sonra CTRL ye basılı turarak Seçtiğimiz kısmı aşagı dogru sürüklüyoruz. görüntü aşagıdaki gibi olmalıdır.

4) Ama resmimizin uzerinde kesilmiş kısımdan artıklar kaldı bunuda Crop tool (C) ile aşagıdaki resimdeki gibi secerek daha iyi bir hale getiriyoruz.
DeJaWuEp

Web Master DeJaWuEp

Erkek
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 23/09/08 Mesaj Sayısı : 417 Nerden : Deutschland / Bonn İş/Hobiler : Rap - Poker - Okey =) Lakap : DeJAWuEp - Duygusuz Serseri
Araç modifiye etme!!! Fulll... Vide
MesajKonu: Geri: Araç modifiye etme!!! Fulll...   Araç modifiye etme!!! Fulll... EmptyC.tesi Ekim 04 2008, 02:39

Paylaşım için Teşekkürler ..
https://dejawuep.yetkin-forum.com

Araç modifiye etme!!! Fulll...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası